تفاوت FPL های ال ای دی با FPL های معمولی

تفاوت FPL های ال ای دی با FPL های معمولی

تفاوت FPL های ال ای دی با FPL های معمولی :

تفاوت بین FPL LED و FPL (فلورسنت) در حقیقت نوع منبع نوری استفاده شده در هر یک است.

FPL LED از چراغهای الکترولومینسانس (LED) به عنوان منبع نور استفاده می کند. این نوع چراغها با استفاده از الکترون ها بر روی یک لایه سمتی که ماده فعال را تشکیل می دهد، نور تولید می کنند. چراغهای LED معمولاً دارای عمر طولانی، مصرف انرژی پایینتر و روشنایی بهتری نسبت به فلورسنت هستند.  (فلورسنت) از چراغهای فلورسنت به عنوان منبع نور استفاده می کند. این نوع چراغها به وسیله یک گاز برق می گیرند و نور را از طریق یک لایه فسفر تولید می کنند. چراغهای فلورسنت معمولاً برای نوردهی عمومی در فضاهای بزرگ استفاده می شوند و می توانند مصرف انرژی بیشتری نسبت به چراغهای LED داشته باشند.

بنابراین، تفاوت اصلی بین FPL LED و FPL در نوع منبع نوری استفاده شده در هر یک است.

قیمت و خرید لامپ ال ای دی 16 وات شاه‌چراغ مدل PLL پایه 2G11

FPL ال ای دی و آف پی ال (FPL LED vs. CFL) یکی از موضوعات مهم در صنعت روشنایی است. هر دو نوع لامپ به عنوان روشنایی های فوق العاده مصرف انرژی و محیط زیستی شناخته می شوند ، اما در برخی جنبه های مهم از هم متفاوت هستند. در این مقاله به تفاوت های مهم بین این دو نوع روشنایی می پردازیم.

تکنولوژی:

FPL ال ای دی از تکنولوژی نوردهی نیمه هادی استفاده می کند ، در حالی که آف پی ال از تکنولوژی فلورسنت استفاده می کند. این تفاوت در تولید نور و کارایی انرژی تأثیر می گذارد.

خرید و قیمت لامپ اف پی ال FPL کم مصرف دلتا 36 وات سرپیچ 2G11 - آرتا الکتریک

کارایی انرژی:

FPL ال ای دی به طور کلی از آف پی ال ها کارایی انرژی بهتری دارد. به عنوان مثال ، FPL ال ای دی می تواند تا 80 درصد انرژی بیشتری نسبت به آف پی ال ها صرفه جویی کند. این به معنای کاهش هزینه های برق و مصرف کمتر انرژی است.

شاید این مطلب برای شما جالب باشد؟

عمر مفید:

یکی دیگر از تفاوت های مهم بین FPL ال ای دی و آف پی ال عمر مفید است. FPL ال ای دی ها معمولاً بیشتر از 50،000 ساعت عمر مفید دارند ، در حالی که آف پی ال ها تنها تا 15،000 ساعت عمر مفید دارند. این به معنای تعویض کمتر و هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر است.

حساسیت به دما:

آف پی ال ها حساس تر به دما هستند نسبت به FPL ال ای دی ها. در دماهای بسیار پایین یا بالا ، کارایی و عمر مفید آف پی ال ها کاهش می یابد ، در حالی که FPL ال ای دی ها می توانند در دماهای متفاوت به خوبی عمل کنند.

قیمت:

با توجه به فناوری پیشرفته تر و کارایی بیشتر ، FPL ال ای دی ها معمولاً گرانتر از آف پی ال ها هستند. اما با در نظر گرفتن صرفه جویی در هزینه های برق و عمر مفید بیشتر ، معمولاً این هزینه بیشتر توجیه می شود.

با توجه به تفاوت های بالا ، انتخاب بین FPL ال ای دی و آف پی ال بستگی به نیازها و الزامات شما دارد. اگر به دنبال مصرف کمتر انرژی ، عمر مفید بیشتر و کارایی بهتر هستید ، FPL ال ای دی بهترین گزینه است. اما اگر قیمت و هزینه اولیه مهمتر است ، آف پی ال ممکن است گزینه مناسب تری باشد.تفاوت FPL های ال ای دی با FPL های معمولی

کاربر ارشد
ارسال دیدگاه